Wycieczka klas pierwszych

W piątek 16 września br. odbyła się wycieczka rowerowa do krzeszowskiego parku linowego. Wzięły w niej udział klasy  I a, b pod opieką wychowawców: pani Katarzyny Pytlak, Moniki Łachman, Joanny Maczugi, Waldemara Skiby. Uczniowie mogli przebyć trzy trasy o różnych stopniach trudności rozmieszczone od kilku do kilkunastu stóp nad ziemią.Większość wybrała dwie, a niektórzy miłośnicy sportów ekstremalnych zdecydowali się na trzecią. Samo przejście dostarczyło  wszystkim uczestnikom niezapomnianych emocji, a gimnazjaliści wykazali się wielką zręcznością, odwagą i sprawnością fizyczną. Po posiłku w pobliskiej pizzerii „Babilon” wszyscy pełni wrażeń bezpiecznie wrócili do Rudnika.

Joanna Maczuga

 Dodane przez Admin dnia 22 wrzesień 2016
Jubileusz Zespołu

W tym roku Zespół Pieśni i Tańca „Racławice” świętuje XXX – lecie swojego istnienia oraz XX - lecie powstania Katolickiego Domu Kultury „Arka”. Z tej okazji otrzymaliśmy zaproszenie na jubileusz tych obchodów, który się odbył w 3 i 4 września br. w Racławicach oraz Stalowej Woli. W pierwszym dniu wśród gości obecni byli m.in. J. E. Ks. bp Edward Frankowski, Senator RP Janina Sagatowska, Dyrektor Wydziału Infrastruktury Urzędu Wojewódzkiego Kamila Piech, reprezentująca Wojewodę Podkarpackiego, Starosta Powiatu Niżańskiego Robert Bednarz i zasłużona w krzewieniu postaw patriotycznych Maria Mirecka - Loryś.Szczególnym wyróżnieniem dla zespołu było otrzymanie odznaki honorowej od Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego RP „Zasłużony dla Kultury Polskiej”.W koncercie galowym wystąpiły wszystkie grupy wiekowe, szczególnie gorąco witani byli najmłodsi uczestnicy oraz absolwenci. W ich wykonaniu zobaczyliśmy bogaty repertuar tańców narodowych. Delegacja naszej szkoły na ręce pani dyrektor Ewy Sęk złożyła gratulacje i podziękowania za ogromne poświęcenie i trud włożony w wychowanie młodych ludzi w duchu patriotyzmu i poszanowania kultury i tradycji narodowej.

Joanna Maczuga

 Dodane przez Admin dnia 09 wrzesień 2016
Narodowe Czytanie 2016 r.

W sobotę 3 września br. odbyła się kolejna edycja akcji Narodowe Czytanie pod honorowym patronatem pary prezydenckiej. Tym razem w całym kraju publicznie czytana była powieść Henryka Sienkiewicza „Quo vadis". W Miejskiej Bibliotece Publicznej w Rudniku nad Sanem fragmenty tej słynnej książki zaprezentowali:wicestarosta niżański pan Adam Mach, zastępca burmistrza Miasta i Gminy Rudnik nad Sanem  pan Lucjan Tabasz, radna pani Marta Traka, uczniowie szkół podstawowych i gimnazjum z naszej gminy, emeryci z Klubu Seniora. Delegację z gimnazjum reprezentowali: Justyna Sądej, Katarzyna Chełpa, Emilia Zygmunt, Karol Jaszczur, Beniamin Sagan. Pani dyrektor MOK Krystyna Wójcik w swoim wystąpieniu zauważyła, że czytając bogacimy swoje słownictwo, stajemy się bardziej elokwentni i wrażliwsi na otaczające nas piękno. Pan wicestarosta  wyraził swoje zadowolenie, że w erze komputerów sięga się po książki. Oby tak było zawsze. Na zakończenie spotkania przedstawiciele szkół i klubu seniora otrzymali z rąk pana burmistrza podziękowania dla swoich placówek oświatowych za udział w akcji.

Opiekun grupy Joanna Maczuga

 Dodane przez Admin dnia 08 wrzesień 2016
Rozpoczęcie roku szkolnego 2016/2017

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2016/2017 poprzedziła Msza Święta w kościele parafialnym p.w. Trójcy Świętej. Na akademię przybyli uczniowie i ich rodzice, nauczyciele i zaproszeni goście. Program artystyczny przygotowali uczniowie klas trzecich pod opieką nauczycieli: Beaty Karaś - Jaszczur, Barbary Makowieckiej i Waldemara Skiby. W dużej mierze był on poświęcony kolejnej rocznicy wybuchu II Wojny Światowej.

W czasie akademii odczytano list od Burmistrza Gminy i Miasta Rudnik nad Sanem pana Waldemara Grochowskiego. Okolicznościowe przemówienia wygłosili: Kierownik Ośrodka Caritas w Rudniku nad Sanem ksiądz Tomasz Szostek i Przewodniczący Rady Rodziców pan Paweł Skiba. Na koniec uroczystości głos zabrał Dyrektor Publicznego Gimnazjum im. Orląt w Rudniku nad Sanem pan Andrzej Błaż. Dyrektor przedstawił wychowawców klas,  wszystkim uczniom życzył sukcesów w nauce a nauczycielom owocnej pracy.

Marek Uldynowicz

 Dodane przez Admin dnia 08 wrzesień 2016
Zakończenie roku szkolnego 2015/2016

24 czerwca odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2015/2016.
W akademii uczestniczyli gimnazjaliści, dyrektor i pracownicy szkoły. Wśród zaproszonych gości byli: burmistrz Waldemar Grochowski, dyrektor MOK Krystyna Wójcik, przedstawicielka NCR Katarzyna Woźniak, przedstawicielka Rady Rodziców Aneta Sulich.
Uczniowie otrzymali nagrody i dyplomy. Najlepsi uczniowie klas trzecich wpisali się do Złotej Księgi.

 Dodane przez Admin dnia 26 czerwiec 2016
Wycieczka klasy 1b

Klasa I B pod opieką wychowawcy Marka Uldynowicza, nauczycielki Katarzyny Michalskiej i pani Marzanny Kłos odbyła wycieczkę rowerową do Kończyc. Na miejscu było dużo zabawy , dobrego humoru i śmiechu.

Marek Uldynowicz

 Dodane przez Admin dnia 25 czerwiec 2016
Strona 1 z 73 1 2 3 4 > >>