Spektakl "Zemsta"

Dnia 18 listopada 2008 r. uczniowie Publicznego Gimnazjum im. Orląt w Rudniku oraz kilkanaście osób z Zespołu Szkół uczestniczyli w Miejskim Ośrodku Kultury w spektaklu „Zemsta” przygotowanym przez pracowników Niżańskiego Centrum Kultury „Sokół”, nauczycieli i uczniów szkół z Niska. Występ był kontynuacją wystawianego w ubiegłym roku  „Wesela”. Fredrowska sztuka zagrana profesjonalnie, z bogatą scenografią Mariana Pelica i wzruszającą, odpowiednio dobraną muzyką Edwarda Horoszki spotkała się z życzliwym i gorącym przyjęciem rudnickiej młodzieży. Szczególnie podobała się przekonująca, komiczna postać Papkina ( ( Bogusław Pelc). Po przedstawieniu artyści odwiedzili szkołę, gdzie oprócz poczęstunku, mogli spotkać się z dyrektorami szkół oraz nauczycielami.

 Dodane przez SuperAdmin dnia 26 listopad 2008
Wycieczka w Bieszczady
3-4 listopada b.r. odbyła się wycieczka w Bieszczady. 24 uczniów pod opieką dyr. Andrzeja Błaża, p. Katarzyny Pytlak, p. Waldemara Skiby  i p. Marka Uldynowicza, spędziło w górach niezapomniane chwile.

Pierwszego dnia odwiedziliśmy skansen - muzeum budownictwa regionalnego w Sanoku. Na 38 hektarach zgromadzono tam przykłady budownictwa drewnianego z regionu Podkarpacia: cerkwie, kościoły, chłopskie chaty, łaźnie i inne obiekty. Byliśmy pod wrażeniem.

Po południu wyruszyliśmy na trasę turystyczną. Przez 2 godziny "zdobywaliśmy" Połoninę Wetlińską, gdzie dotarliśmy do schroniska.

Drugi dzień wycieczki upłynął nam na przejściu całej Połoniny Caryńskiej. Było pięknie, chociaż byliśmy bardzo zmęczeni.

W powrotnej drodze zatrzymaliśmy się w Solinie, gdzie podziwialiśmy pięknie oświetloną zaporę. Już planujemy następną wycieczkę smiley

 

 Dodane przez SuperAdmin dnia 13 listopad 2008
Wakacje z Angielskim

                W dniach od 30 czerwca do 13 sierpnia 2008 roku uczniowie oraz absolwenci  Publicznego Gimnazjum im. Orląt wraz z innymi uczniami gminy Rudnik nad Sanem wzięli udział w programie „Wakacje z Angielskim”. Akcja przeprowadzona została przez organizację WorldTeach wywodząca się z Instytutu Rozwoju Międzynarodowego na Uniwersytecie Harvard w Stanach Zjednoczonych przy współpracy z Zespołem Szkół im. Gen. Władysława Sikorskiego w Rudniku nad Sanem. Zajęcia poprowadziła Pani Katherine Golem, wolontariuszka organizacji WorldTeach pochodząca ze Stanów Zjednoczonych. Celem programu było rozpowszechnienie nauki języka angielskiego, zachęcenie młodzieży do aktywnego udziału w życiu społecznym oraz rozwijanie kompetencji międzynarodowych.

                Zajęcia języka angielskiego odbywały się w Zespole Szkół im. Gen. Władysława Sikorskiego w czternasto osobowych grupach trzy razy w tygodniu. Organizacja zajęć umożliwiała uczniom dostosowanie uczestnictwa w kursie do swoich indywidualnych rozkładów dnia. Do udziału w programie zgłosiło się czterdziestu uczniów naszej szkoły. Wszyscy uczniowie zasługują na pochwałę, szczególnie Ci, którzy mogą poszczycić się 100% frekwencją.

 Dodane przez SuperAdmin dnia 17 wrzesień 2008
Nowa odsłona PGRudnik !
No i stało się! Witam na nowej odsłonie strony Publicznego Gimnazjum im. Orląt w Rudniku nad Sanem. Strona ta została poddana głębokiej rozbudowie. Dzięki świetnemu silnikowi jakim jest Extreme-Fusion dodałem wiele ciekawych funkcji. Większość z nich zauważycie po rejestracji.
Jeśli jest ktoś chętny do pomocy w tworzeniu strony proszę o kontakt na PW lub Email.


Pozdrawiam,
Fanatic0
P.S: Zależy mi na oddaniu szczerych głosów w nowej ankiecie smiley
 Dodane przez SuperAdmin dnia 30 lipiec 2008
Nowa pracownia komputerowa

    W czerwcu 2008 roku nasze gimnazjum wzbogaciło się o nową pracownię komputerową. Nowa pracownia to dziewięć komputerów uczniowskich, komputer nauczycielski, serwer, drukarka oraz skaner. Ponadto otrzymaliśmy tzw. mobilny zestaw multimedialny czyli komputer przenośny i wideoprojektor. Jest to kolejna pracownia współfinansowana  z Europejskiego Funduszu Społecznego. EFS współfinansował również pracownię otrzymaną w 2005 roku i Internetowe Centrum Informacji Multimedialnej.

 Dodane przez SuperAdmin dnia 30 lipiec 2008
Strona 88 z 88 << < 85 86 87 88