Zjazd Szkolnych Szkół Caritas Diecezji Sandomierskiej

6 czerwca br. uczniowie naszej szkoły ze Szkolnego Koła Caritas uczestniczyli w I spotkaniu SKC w Sandomierzu. Uroczystość rozpoczęła się  mszą świętą w Bazylice Katedralnej. Przewodniczył jej dyrektor Caritas diecezji sandomierskiej ks. Bogdan Pitucha. Na zakończenie Eucharystii J.E. ks. Biskup K. Nitkiewicz skierował do zebranych kilka słów i udzielił Pasterskiego Błogosławieństwa. Następnie ulicami miasta młodzież ze swoimi opiekunami udała się na Plac Świętego Wojciecha, na którym zgromadziło się ok. 500 wolontariuszy i 38 harcerzy z Solecznik. Wspólną zabawę poprowadził wodzirej z zespołu „BrosArt”. Młodych ludzi czekało wiele atrakcji. Na zakończenie każdy uczestnik otrzymał dyplomy jako podziękowanie za całoroczną pracę oraz  drobne upominki.

Dziękujemy ks. Tomaszowi Szostkowi za zaproszenie i umożliwienie dojazdu.

Joanna Maczuga

 Dodane przez Admin dnia 13 czerwiec 2018
Gimnazjalne Targi Edukacyjne

Tradycją naszej szkoły są odbywające się co roku w maju Gimnazjalne Targi Edukacyjne. W tym roku odbyły się one 9 maja i zgromadziły szkoły z powiatu niżańskiego, jak i z odleglejszego regionu.

Swoje oferty przedstawiali goście z:

Zespołu Szkół Techniczno – Weterynaryjnych z Trzciany,

Zespołu Szkół Licealnych im. Bolesława Chrobrego z Leżajska, Niska,

Zespołu Szkół Ponagimnazjalnych Nr. 1 im. G. Władysława Sikorskiego ze Stalowej Woli,

Zespołu Szkół Ponagimnazjalnych Nr. 3 im. Króla Jana III Sobieskiego ze Stalowej Woli,

Regionalne Centum Edukacji Zawodowej z Niska,

Zespół Szkół im. gen. Władysława Sikorskiego z naszej miejscowości.

 Dodane przez Admin dnia 14 maj 2018
Akademia 3 Maja

27 kwietnia odbyła się akademia z okazji Święta Konstytucji 3 Maja. Przygotowali ją uczniowie klas drugich i trzecich pod opieką nauczycieli: Radosława Młynarskiego, Waldemara Skiby i Marka Uldynowicza.

Okolicznościowe piękne przemówienie wygłosiła żona ostatniego Komendanta rudnickich Orląt pani Mieczysława Konefał. Na koniec akademii głos zabrał dyrektor pan Andrzej Błaż.

Marek Uldynowicz

 Dodane przez Admin dnia 14 maj 2018
Powiatowy Konkurs Recytatorski

27 kwietnia 2018r. w Gminnym Centrum Kultury w Ulanowie odbył się Powiatowy Konkurs Recytatorski „Moja Ojczyzna”. Głównymi celami konkursu były: popularyzowanie i pogłębianie znajomości polskiej poezji patriotycznej, poszukiwanie literackich wzorów i wartości istotnych w życiu człowieka oraz kształtowanie wrażliwości na piękno ojczystego języka. W konkursie wzięło udział 100 uczestników z powiatu niżańskiego. Jury w składzie: Hanna Wasąg, Janina Płoszaj i Marek Urban nagrodziło w kategorii gimnazja i klasy VII szkół podstawowych I miejscem Karolinę Żak - uczennicę klasy II d naszego gimnazjum.

Grażyna Freyer

 Dodane przez Admin dnia 14 maj 2018
Sportowe osiągnięcia uczniów

III miejsce w Półfinale Wojewódzkim Igrzysk Młodzieży Szkolnej w piłce siatkowej chłopców

Duży sukces osiągnęła drużyna chłopców z gimnazjum w Rudniku nad Sanem w szkolnych rozgrywkach piłki siatkowej. Po zwycięstwie w zawodach powiatowych, awansie z zawodów rejonowych, drużyna siatkarzy grała w półfinale wojewódzkim. Zawody odbyły się 12 kwietnia 2018 roku w Stalowej Woli, rywalizowały w nich 4 drużyny. Chłopcy po zwycięstwie 2:0 z Wolą Mielecką w rozgrywkach uplasowali się na III pozycji. Pierwsze miejsce zajęli siatkarze z Ropczyc, drugą lokatę wywalczyło gimnazjum nr 2 w Stalowej Woli, a czwartą zawodnicy z Woli Mieleckiej. Trzecie miejsce w półfinale wojewódzkim uplasowało naszą drużynę od 7 do 9 miejsca w województwie podkarpackim. Skład reprezentacji chłopców: Norbert Łomotowski, Michał Mierzwa, Dawid Szymonik, Bartłomiej Okoń, Paweł Szyliński, Michał Traka, Mikołaj Kotuła, Kamil Seidler, Przemysław Tofilski. Chłopcy do zawodów przygotowywali się na SKS-ach pod opieką pani Katarzyny Michalskiej. Gratulujemy walecznej postawy i życzymy dalszych sukcesów!

Katarzyna Michalska

 Dodane przez Admin dnia 23 kwiecień 2018
Osiągnięcia uczniów

Dominik Ziętko laureatem konkursu informatycznego.

Dominik Ziętko, uczeń klasy 2a naszego gimnazjum, został laureatem Konkursu Informatycznego (18 miejsce).

Organizatorem konkursów przedmiotowych jest Kuratorium Oświaty i Wychowania w Rzeszowie. Konkurs był dwuetapowy: I etap – szkolny (składający się z dwóch sesji), II etap - wojewódzki (finał). Etap wojewódzki konkursu był przeprowadzony 22 lutego 2018 r. przez Centrum Kształcenia Praktycznego i Doskonalenia Nauczycieli w Mielcu.

Gratulujemy sukcesu!

Aleksandra Tofilska

 Dodane przez Admin dnia 18 kwiecień 2018
Strona 2 z 88 < 1 2 3 4 5 > >>