UCZNIOWIE W SZ.P.Z.
   Działania Szkoły Promującej Zdrowie prowadzone są w naszej szkole od 2003r. jednak nie byłyby one możliwe bez zaangażowania i inicjatywy naszych uczniów. Wychodząc naprzeciw zainteresowaniom i chęci ruchu wśród uczniów prowadzone są zajęcia pozalekcyjne z siatkówki 3 razy w tygodniu, wyjazdy na basen, rozgrywki sportowe z okazji „Święta Patrona Szkoły”, Pierwszego Dnia Wiosny, Dnia Dziecka.

   Na prośbę uczniów w tym roku szkolnym przeprowadzone były rozgrywki międzyrocznikowe w piłkę nożną. Uczniowie sami inicjują mecze towarzyskie w piłkę siatkową z uczniami Liceum Ogólnokształcącego, oferują swoją pomoc przy organizacji Mikołajek dla dzieci pracowników szkoły przygotowując poczęstunek złożony z owoców i soczków, prowadzą zabawy dla dzieci oraz przygotowują część artystyczną.

   Z okazji I-szego Dnia Wiosny przygotowują układy taneczne (każda klasa),  oraz zdrowe posiłki – „wiosenne kanapki”, sałatki, które później zjadają na długiej przerwie jako drugie śniadanie.

   Aranżują się w organizowanie dyskotek szkolnych, bardzo chętnie uczestniczą w wycieczkach rowerowych, biwakach, zielonych i białych szkołach. Aktywnie działają w MKS „Wiklinki”, biorą udział w różnego rodzaju konkursach związanych z promocją zdrowia – „Dzień bez papierosa”, „Czy wiesz, co jesz?”, są wolontariuszami w czasie WOŚP, na której przygotowali stoisko ze zdrową żywnością, aby zebrać fundusze na szczytny cel. Młodzież nasza chętnie uczestniczy w programie „Trzymaj formę”.

   Dzięki dużemu zaangażowaniu naszych uczniów, ich inicjatywom i pomysłom możemy się poszczycić Wojewódzkim Certyfikatem z Promocji Zdrowia.

Katarzyna Trojanowska